Kurzová ponuka v stávkovej kancelárii je zvyčajne zostavená z množstva stávkových príležitostí a jednou z nich je aj handicap. Táto stávková príležitosť môže byť pre tipujúceho náročnejšia na pochopenie, avšak v tomto článku je handicap vysvetlený jednoducho a na konkrétnych príkladoch. Navyše, preverené stávkové kancelárie v ktorých je možné tipovať na túto stávkovú príležitosť.

Handicap v kurzovom stávkovaní.

Online stávkové kancelárie, kde je možné tipovať handicap

Stávka bez rizika za 30 EUR + 30 voľných otočiek

9.3

SYNOT TIP Bonus 2 000 EUR + RFB 40 EUR

9.0

Registračný bonus 20 EUR + 100 % bonus 4000 EUR

9.5

Čo je handicap?

V skratke, je to stávková príležitosť, ktorá udeľuje náskok. Inými slovami, handicap zvyšuje alebo znižuje pravdepodobnosť výhry favorita alebo outsidera v zápase.

Príklad (zápas vo futbale)

Barcelona – Getafe, kurz na výhru Barcelony je 1.22 a kurz na výhru Getafe je 11.00.

Barcelona je teda jasný favorit zápasu. Kurz 1.22 je moc nízky a je vysoká pravdepodobnosť, že Barcelona vyhrá. Stávková príležitosť handicap, napríklad -1.5 na Barcelonu, hendikepuje Barcelonu, čiže ak stavíme na tento handicap, potom musí vyhrať Barcelona o 2 a viac gólov. Napríklad 2 : 0, 3 : 1, 3 : 0 atď. Kurz je ale v tomto konkrétnom príklade atraktívnejší, 1.7.

V prípade outsidera Getafe je kurz 11.00 až príliš vysoký (nižšia pravdepodobnosť výhry). Ak by sme ale vybrali stávkovú príležitosť s handicapom, konkrétne +1.5 Getafe s kurzom 2.3, potom je pravdepodobnosť výhry značne vyššia. Getafe nemusí vyhrať zápas, teda stačí ak remizuje alebo prehrá maximálne o 1 gól. Napríklad 1 : 1, 2 : 1, 1 : 0 atď.

Typy handicapov

V kurzovej ponuke stávkových kancelárií sú zvyčajne dostupné 2 typy handicapov:

 • Ázijský handicap (AH)
 • Európsky handicap (EH)

V kurzovej ponuke stávkových kancelárií so slovenskou licenciou je ázijský alebo európsky handicap zvyčajne označený jednoducho ako handicap.

Ázijský handicap (2-way)

Tento typ handicapu patrí medzi najobľúbenejšie stávkové príležitosti a je veľmi žiadaný v kurzovej ponuke. V konkrétnom ázijskom hendikepe je možné zvoliť iba z 2 možností. Napríklad -0.5 alebo +0.5; -2 alebo +2, -3.25 alebo + 3.25. K jednotlivým zápasom sa zvyčajne vypisujú aj ďalšie alternatívne ázijské handicapy. Ázijský handicap sa vypisuje napríklad na:

 • Výsledok zápasu
 • Počet gólov v zápase
 • Počet rohov, počet žltých kariet v zápase

Ázijský handicap sa rozdeľuje na:

 • Základný ázijský handicap napríklad -0.5; +0.5; -1.5; +1.5.
 • Ázijský handicap bez remízy napríklad -1, +1, -3, +3.
 • Dvojitý (štvrtinový) ázijský handicap napríklad -0.25; +0.25; -1.75; +1.75.

Základný ázijský handicap a ázijský handicap bez remízy je prakticky dostupný v kurzovej ponuke každej stávkovej kancelárie.

Na všetky 3 typy ázijského hendikepu je aktuálne možné staviť v stávkovej kancelárii Tipsport alebo SYNOT TIP.

Tipovanie azijsky handicap na zlte a cervene karty.

Výsledok zápasu ázijským hendikepom

Tipovanie na výsledok zápasu ázijským hendikepom ponúka tipujúcemu viac možností v porovnaní s klasickým 1X2. Ázijský typ handicapu neumožňuje tipovať na remízu, čiže v prípade remízy sa vráti vklad alebo časť vkladu, alebo je tip jednoducho nesprávny.

V kurzovej ponuke, napríklad na zápas v basketbalu, je možné nájsť väčší rozptyl ázijského handicapu napríklad -15; +20.5; +32.5 a pod. Princíp je ale podobný nižšiemu rozptylu ázijského handicapu.

V nasledujúcej tabuľke sú vysvetlené konkrétne ázijské handicapy na príklade zápasu vo futbale, Bacelona (favorit) – Getafe (outsider).

[table id=1 /]

V stávkových kanceláriách je prakticky ku každému zápasu dostupná stávková príležitosť Stávka bez remízy. Toto je v podstate ázijský typ handicapu 0, čiže na stávku bez remízy platia tie isté pravidlá ako na ázijsky handicap 0.

Ázijský handicap a počet gólov

Počet gólov alebo počet iného bodového hodnotenia konkrétneho športu patrí medzi základné stávkové príležitostí, ktoré sú prakticky vždy súčasťou kurzovej ponuky. Ázijský handicap na počet gólov sa označuje ako over / under (pod / nad). Napríklad na zápas vo futbale, viac / menej ako 2.5 gólov v zápase, viac / menej ako 4.5 gólov v zápase atď.

Azíjský handicap a počet gólov v kurzovom stávkovaní.

Niektoré stávkové kancelárie, ako napríklad Tipsport, ponúkajú aj štvrtinové (dvojité) ázijské handicapy na počet gólov. Napríklad viac / menej ako 1.25 gólov v zápase, viac / menej ako 2.75 gólov v zápase a ďalšie. Inak Tipsport ma aktuálne najlepšiu kurzovú ponuku na ázijsky handicap.

V stávkových kanceláriách sa vypisujú štvrtinové (dvojité) ázijské handicapy na počet gólov hlavne na zápasy vo futbale. V ostatných športoch sú málokedy dostupné. Ázijské handicapy bez remízy na počet gólov a základne ázijské hendikepy sa bežne vypisujú k väčšine športovým udalostiam.

Počet rohov, počet žltých kariet a ďalšie

K jednotlivým zápasom, napríklad vo futbale, sa vypisujú aj stávkové príležitosti na počet rohov, počet žltých kariet a ďalšie. Tieto stávkové príležitosti sú hlavne vo forme klasického ázijského handicapu. Napríklad viac / menej ako 2.5 žltých kariet v zápase, viac / menej ako 6.5 rohov v zápase.

Európsky handicap (3-way)

Tento typ handicapu je menej obľúbený v porovnaní s ázijským handicapom, avšak určitá skupina tipujúcich preferuje európsky handicap. V európskom handicape je možné zvoliť tip z 3 možností: 1 – tím domácich, X – remíza, 2 – tím hostí. Konkrétny európsky handicap môže byť označený ako 1 : 0; 0 : 1; 2 : 0 atď. Z označenia handicapu vyplýva, že štartovné skóre 0 : 0 je upravené hendikepom.

Príklad európskeho hendikepu 1 : 0 na zápas Manchester City – Everton

 • 1 (Manchester City) – stávka môže byť výherná, iba ak Manchester City vyhrá s 2 a viac gólovým náskokom, napr. 2 : 0, 3 : 1, 4 : 1, 3 : 0 atď.
 • X (remíza) – tip na remízu môže byť správny len vtedy, keď Manchester City vyhrá o jeden gól, čiže 1 : 0, 2 : 1, 3 : 2 atď.
 • 2 (Everton) – stávka bude výherná v prípade, že Everton vyhrá alebo bude remíza, teda konečné skóre bude 0 : 0, 0 : 1, 2 : 2, 1 : 1 atď.

Európsky handicap sa vypisuje hlavne na zápasy vo futbale. V stávkových kanceláriách so slovenskou licenciou sa preferuje ázijský typ handicapu, takže ten európsky typ handicapu sa k rôznym športom vypisuje menej.

Kde tipovať handicap

Ázijský handicap alebo európsky handicap je možné tipovať v stávkových kanceláriách so slovenskou licenciou. Najlepšiu kurzovú ponuku na ázijský handicap má stávková kancelária Tipsport v ktorej je možné tipovať aj na štvrtinové (dvojité) ázijské handicapy.

Tipsport aktuálne ponúka novým hráčom 20 EUR registračný bonus + bonus až do 4000 EUR na prvý vklad, čo môže byť počiatočný bankroll.

Štvrtinové ázijské handicapy je možné tipovať aj v SYNOT TIPe. SYNOT TIP aktuálne ponúka novým hráčom Stávku bez rizika za 40 EUR + bonus až do 2 000 EUR na prvý vklad.

Online stávkové kancelárie, kde je možné tipovať handicap

Stávka bez rizika za 30 EUR + 30 voľných otočiek

9.3

SYNOT TIP Bonus 2 000 EUR + RFB 40 EUR

9.0

Registračný bonus 20 EUR + 100 % bonus 4000 EUR

9.5

© Copyright 2023 Online Stávkovanie
Vaša žiadosť o odber nebola zaznamenaná. Prosím zopakujte.
Poslali sme vám potvrdzovací email. Prosím skontrolujte si vašu emailovú adresu.

Online Stávkovanie Newsletter

Exkluzívne bonusy a články každý týždeň!

Vaša e-mailová adresa je u nás v bezpečí a z newsletteru sa môžete kedykoľvek odhlásiť.