Ako tipovať so ziskom

Článok je hlavne pre začiatočníkov, ktorí chcú vedieť, ako tipovať so ziskom a byť dlhodobo úspešný. Tipovanie športových a nešportových udalostí je síce jednoduché (uzatvorenie stávky), ale výber správneho tipu je už náročnejšie.

Áno, na internete nájdete „tipérov“, ktorí vám ponúkajú 100 % tip, tutovku, MAX bet, zaplatený zápas a podobne. Na 99 % sa jedná o podvod, keďže prístup k takýmto tipom má málokto a ťažko by takúto informáciu zdieľal na internete s neznámou osobou. Na druhej strane, nájdete aj skúsených tipérov, ktorí ponúkajú platené tipy, avšak nie každý tip bude správny. Toto je ale úplne v poriadku, avšak za podmienky, že tipér je dlhodobo v zisku. Jednoducho, tipér uzatvoril množstvo stávok a je v pluse.

Ako tipovať so ziskom a byť dlhodobo úspešný.

Tipovať a vyhrávať môžete aj s vlastnými tipmi, avšak je potrebné mať dobrý odhad a uzatvárať stávky na stávkové príležitosti s hodnotnými kurzami. Nech už sa rozhodnete nasledovať tipy skúseného hráča, alebo budete tipovať podľa seba, je potrebné pochopiť, ako správne tipovať, resp. pristupovať k tipovaniu. Čo teda potrebujete vedieť, aby ste správne pochopili, ako tipovať so ziskom a byť dlhodobo úspešný. Začínajúci tipér by mal vedieť:

 • Money management
 • Systém výšky stávok (vkladu) na jednotlivé tikety
 • Psychiku úspešného tipéra

Ako tipovať a money management

Prvým krokom začínajúceho tipéra je stanovenie základného banku (kapitálu). Inými slovami, vyhradené finančné prostriedky na tipovanie. Druhým krokom je stanovenie maximálnej stávky na tiket. Money management je dôležitý, aby nedošlo k strate celého základného kapitálu v prípade, že budete mať viac prehier za sebou. My odporúčame uzatvárať stávky za 1 – 5 % celého banku na tipovanie.

Príklad 1: Stanovím si základný bank 1000 EUR, takže budem uzatvárať stávky za 10 – 50 EUR.
Príklad 2: Ak si stanovím bank 4000 EUR, potom budem tipovať za 40 – 200 EUR.

Systém stávok

Existuje niekoľko systémov stávkovania, ktoré môžete použiť pre uzatváranie stávok. Keďže článok je určený hlavne začiatočníkom, spomenieme základné systémy, nič komplikované na pochopenie. Systém založený na jednotkách vkladu (viac o systému nižšie) používajú aj skúsený tipéri.

Základný systém stávok (rovnaký vklad)

Tipovanie s rovnakým vkladom je najzakladanejšia stratégia tipovania, ktorá nie je vhodná, avšak je možné ju použiť. Rozloženie vkladu je vždy rovnaké, čiže každý zápas je tipovaný s rovnakým % banku. Ak budete dodržiavať money management, potom to môže byť napríklad 3 % z celkového banku.

Príklad tipovania podľa systému rovnakých stávok

Sólo stávka na zápas Leicester – Chelsea, výhra hostí s kurzom 2.1. Vklad je 3 % z banku 1000 EUR, čiže 30 EUR. Tiket bude podaný za vklad 30 EUR.

AKO stávka zostavená z 2 stávkových príležitostí:

 1. Edmonton Oilers – Vancouver, viac ako 5.5 gólov v zápase s kurzom 1.65
 2. Villareal – FC Sevilla, neprehra domácich s kurzom 1.43

Celkový kurz je 2.65 a tiket bude podaný za 30 EUR.

Tento systém tipovanie je nepraktický, pretože ku každému tipu budete mať inú dôveru. Síce nájdete vysoký kurz s hodnotou, ale ťažko ho podáte s rovnakým vkladom ako na nižší kurz. To isté platí aj pre tiket zostavený z viacero stávkových príležitostí (AKO stávka). Výnimkou môže byť tiket zostavený z 2 – 3 stávkových príležitostí, ktoré majú veľmi nízky kurz, čo je diskutabilné, ale je to jedna z možností.

Ako tipovať a byť úspešný tipér.

Systém založený na jednotkách

Najlepší spôsob, ako tipovať so ziskom a byť dlhodobo úspešný, je systém založený na jednotkách. Princíp je jednoduchý, výška stávky bude závisieť od vašej dôvery k tipu. Rozdelenie dôvery môže byť v stupnici 1 – 3, 1 – 5, 1 – 10 atď. Ak sa napríklad rozhodnete pre stupnicu 1 – 10, potom 10, čiže 10 jednotiek (UNITS) je maximálna dôvera s maximálnou stávkou. Podľa money managementu, ktorý sme vám odporučili, sú to 3 % z celkového banku. Ak teda bude základný bank 1000 EUR, potom je maximálna stávka 30 EUR, čiže 10 UNITS.

Príklad jednotkového systému pri banku 1000 EUR

 • 1 UNIT – najnižšia dôvera v tip, napríklad stávková príležitosť s veľmi vysokým kurzom = vklad 3 EUR
 • 2 UNITS – nízka dôvera vo zvolený tip, príkladom môže byť AKO stávka alebo vysoký kurz = vklad 6 EUR
 • 3 UNITS – relatívne nízka dôvera = vklad 9 EUR
 • 4 UNITS – podpriemerná dôvera vo zvolený tip = vklad 12 EUR
 • 5 UNITS – priemerná dôvera, napríklad SÓLO stávka s vyšším kurzom = vklad 15 EUR
 • 6 UNITS – nadpriemerná dôvera, čiže tip by mal byť správny = vklad 18 EUR
 • 7 UNITS– vysoká dôvera vo zvolený tip, napríklad SÓLO stávka = vklad 21 EUR
 • 8 UNITS – veľmi vysoká dôvera vo zvolený tip = vklad 24 EUR
 • 9 UNITS – extrémne vysoká dôvera, SÓLO tiket s nižším kurzom = vklad 27 EUR
 • 10 UNITS – 100 % dôvera vo zvolený tip = vklad 30 EUR

Príklady konkrétnych stávok s využitím jednotkového systému

Príklad 1: SÓLO stávka na zápas Manchester City – Chelsea. Tip na presné skóre 1 : 1 s kurzom 6.8. Nízka dôvera, čiže vklad bude 2 UNITS (6 EUR).
Príklad 2: AKO stávka na zápasy FC Barcelona – Celta Vigo, víťaz zápasu FC Barcelona s kurzom 1.25 a Lorient – Metz, víťaz zápasu Lorient s kurzom 1.64. Celkový kurz je 2.05 s priemernou dôverou, takže vklad bude 5 UNITS (15 EUR).
Príklad 3: SÓLO stávka na zápas Vegas Golden Knights – Minnesota Wild. Tip je viac ako 5.5 gólov v zápase. Kurz je 1.81. Nadpriemerná dôvera, a preto vklad 6 units (18 EUR).

Odporúčame tipovať hlavne za 4 – 6 UNITS a menej často uzatvárať stávky za 7 a viac UNITS. Samozrejme, rozhodnutie je na vás a vašej analýze, resp. ako skutočne vidíte situáciu.

Ako tipovať hokej a vyhrávať.

Ako tipovať – psychika úspešného tipéra

Kľúčovým faktorom, ako tipovať so ziskom a vyhrávať, je psychika tipujúceho. Síce máte k dispozícii systém tipovania a money management, ale otázkou je, ako budete pristupovať k výhre a prehre. Určitú dobu sa vám bude dariť a budete v eufórii výhier. Prvou otázkou je, či si zachováte chladnú hlavu a nebudete umelo zvyšovať dôveru v tipy, ktoré reálne nemajú tak vysokú dôveru. Druhou otázkou je, ako sa postavíte k prehrám (toto je najťažšie) a nebudete sa snažiť „dohnať“ stratu.

Ak si zachováte chladnú hlavu v akejkoľvek situácii a budete dodržiavať money management, potom ste na správnej ceste. Na ceste ako tipovať so ziskom a dlhodobo vyhrávať.

Navýšenie základného banku

Váš vyhradený základný bank je možné navýšiť 100 % vstupným bonusom, ktorý nájdete v preverených online stávkových kanceláriách. Ak chcete získať navýšenie základného banku, je potrebné sa zaregistrovať a tipovať v stávkovej kancelárii. Z toho dôvodu potrebujete len preverené a kvalitné stávkové kancelárie. Samozrejme, s kvalitnou kurzovou ponukou a živými prenosmi zápasov. Ideálnou voľbou je stávková kancelária Tipsport v ktorej nájdete vstupný bonus až do 4000 EUR + 20 EUR. Druhou správnou voľbou je stávková kancelária Fortuna, ktorá ponúka novým hráčom 100 % bonus až do 1000 EUR. Základný bank je možné navýšiť vstupným bonusom aj v preverenej stávkovej kancelárii SYNOT TIP a Doxxbet.