Ako tipovať hokej

Ľadový hokej je šport, ktorý ponúka množstvo stávkových príležitostí s hodnotnými kurzami. Tento článok je praktický návod, ako tipovať hokej. Stručné pravidlá hokeju, stávkové príležitostí v hokeji, čo odporúčame tipovať a kde je možné uzatvoriť stávku na hokejový zápas.

Stručné pravidlá hokeju

Zápas v hokeji sa hrá s 12 hráčmi na ľade. Každý tím hrá s pravým obrancom, ľavým obrancom, pravým krídelníkom, ľavým krídelníkom, centrom a brankárom. Hrá sa s hokejovým pukom, ktorý musí skončiť za bránkovou čiarou pre skórovanie gólu. Vyhrá tím, ktorý skóruje viac gólov. Ak zápas skončí remízou, potom sa hrá predĺženie. Pokiaľ padne gól v predĺžení, zápas vyhráva tím, ktorý skóroval. V prípade, že nepadne gól v predĺžení, potom sa zápas rozhodne v samostatných nájazdoch. Zápas sa hrá 3 x 20 min. + 3 x 15 min. prestávky.

Hráčovi môže byť v priebehu zápasu udelený trest rozhodcom za porušenie pravidiel, resp. za jeho priestupok. Hráč môže dostať menší trest, ktorý znamená 2 minúty na trestnej lavici. Ak tím potrestaného hráča inkasuje gól počas trestu, menší trest skončí okamžite. V prípade, že hráč dostane väčší trest, potom hráč v zápase končí a na trestnú lavicu odchádza náhradník, ktorý tam musí ostať až 5 minút. Pri tomto treste sa neberie ohľad na padnuté góly počas trestu. Hráčovi môže byť udelený aj osobný trest, ktorý trvá až 10 minút, avšak za potrestaného hráča môže byť náhrada, teda tím nebude oslabený o 1 hráča.

Majstrovstvá sveta v hokeji a populárne hokejové ligy

Najviac stávkových príležitosti je na Majstrovstvá sveta v hokeji, NHL, Extraligu, KHL, SHL, DEL a Liigu. Teoreticky, viac stávkových príležitostí zvyšuje pravdepodobnosť, že tipujúci nájde stávkovú príležitosť s hodnotným kurzom. Prakticky to funguje ale trochu inak, keďže v kurzovej ponuke, napríklad na zápas v NHL, sú dostupné aj nezmyselné stávkové príležitosti v ktorých ťažko bude hodnota. Z toho dôvodu odporučíme a vysvetlíme stávkové príležitosti v ktorých by mal tipujúci nájsť hodnotný kurz.

Ako tipovať hokej, hokejový hráč.

Ako tipovať hokej – uzatvorenie stávky

Uzatváranie stávok online na hokej je jednoduché. V online stávkovej kancelárii je potrebné vybrať hokejový zápas ku ktorému sú vypísané stávkové príležitostí. V jednotlivých stávkových príležitostiach je možné vybrať tip, ktorý má vypísaný kurz. Ako tipovať hokej, resp. ako uzatvoriť stávku na zápas v hokeji, vysvetlíme na jednoduchom príklade. Príklad výberu tipu:

 1. Súťaž – Majstrovstvá sveta v hokeji
 2. Zápas – Slovensko – Dánsko
 3. Stávková príležitosť – Výsledok zápasu
 4. Tip – 1 (výhra Slovenska)
 5. Kurz stávkovej kancelárie – 2.25

Povedzme, že podáme tiket v ktorom bude tento vybraný tip s kurzom 2.25 a za vklad 50 EUR.

50 x 2,25 = 112,5 EUR, čo je možná výhra za správny tip (zisk 62,5 EUR).

Ak Slovensko vyhrá, vráti sa nám vklad 50 EUR + zisk 62,5 EUR. Tipy na rôzne hokejové zápasy, resp. ich stávkové príležitosti, je možné kombinovať aj na jeden tiket.

Odporúčane stávkové príležitosti (čo tipovať)

Celkové umiestnenie

Ak by sme tipovali napríklad na Majstrovstvá sveta v hokeji, potom sa rozlišujú dve možnosti celkového umiestnenia:

 • Celkové umiestenie tímu v základnej skupine
 • Umiestenie tímu v celej súťaži (po odohraní play-off)

V NHL sú jednotlivé tímy rozdelené do centrálnej, západnej, severnej a východnej divízii. Po odohraní zápasov v jednotlivých divíziách hrajú postupujúce hokejové kluby play-off.

Príklad: Tip je, že USA skončí na 1 – 3 mieste. Kurz na tento tip je 3.5. Tip bude správny, ak USA skončí v play-off na prvom, druhom alebo treťom mieste.

Reálne je teda rozdiel, medzi umiestnením hokejového tímu v základnej skupine a v celej súťaži. Samozrejme, aj výška kurzov budú odlišná.

Ako tipovať hokej – strelec gólu

Ďalšia stávková príležitosť, ktorú odporúčame tipovať je strelec gólu. Jednoducho tipuje sa na to, či konkrétny hráč strelí gól, prípadne viac gólov. Kurzy na strelcov gólov sú relatívne vysoké a v prípade kvalitnej analýzy, majú pre tipujúceho vysokú hodnotu.

Príklad: Majstrovstvá sveta v hokeji, zápas Kanada – Rusko. Tip je na strelca Ilja Kovalčuk, že dá aspoň jeden gól s kurzom 2.8. Vyhrať je možné iba vtedy, pokiaľ vybraný hráč skóruje v zápase.

Góly strelcov sa môžu počítať v základnej hracej dobe, zápase + predĺženie alebo v celom zápase do rozhodnutia, čiže vrátane samostatných nájazdov. Väčšina stávkových kancelárií počíta v samostatných nájazdoch iba rozhodujúci gól. Výnimkou je stávková kancelária Doxxbet. Ak budeme tipovať na gól hráča v Doxxbete a hráč skóruje kedykoľvek počas samostatných nájazdov, potom bude tip výherný.

Vstupný bonus na tipovanie až 2000 EUR

Kanadské body

Táto stávková príležitosť umožňuje tipovať na aktivitu hráča, resp. na jeho útočnú aktivitu. Kanadské body sú od strelca gólu odlišné v tom, že sa započítava aj asistencia hráča. Inými slovami, ak budeme tipovať na konkrétneho hráča viac ako 0.5 kanadských bodov, potom musí vybraný hráč skórovať, alebo aspoň nahrať (asistovať) strelcovi gólu.

Príklad: NHL, zápas Pittsburgh – New York. Tip je na hráča McCann Jared, že získa kanadský bod s kurzom 1.9. Ak McCann Jared skóruje, alebo bude aspoň asistovať strelcovi gólu, potom bude tip správny.

Handicap

Ďalšou odporúčanou stávkou príležitosťou je tipovanie na handicap. Táto stávková príležitosť je vhodná pre tipovanie na outsidera (kladný handicap) alebo favorita (záporný handicap).

Príklad 1: Zápas v NHL, Toronto – Montreal. Na výhru favorita Toronto je vypísaný kurz 1.86. Ak by sme ale tipovali na výhru favorita s handicap – 1.5, potom musí Toronto vyhrať s 2 gólovým náskokom. Napr. 2 : 0, 3 : 1, 5 : 2, 6 : 3 a pod. Kurz na túto stávkovú príležitosť je ale vyšší a atraktívnejší, 2.36. V porovnaní s kurzom na výhru Toronta, 1.86.

Príklad 2: Zápas v NHL, Colorado – St. Louis. Favorit zápasu je Colorado, ale my chceme tipovať na outsidera St. Louis. Takže budeme tipovať kladný handicap, konkrétne +1.5. Colorado síce môže vyhrať zápas o gól, ale náš tiket bude výherný. Tiket bude výherný ak zápas dopadne napríklad 4 : 3, 2 : 2, 5 : 4, 3 : 4 atď.

Ako tipovať hokej, článok.

Ako tipovať hokej – základné stávkové príležitosti

Ďalšou z možností, ako tipovať na hokej, je tipovanie na základné stávkové príležitosti. Sú to:

 • Výsledok zápasu
 • Počet gólov v zápase
 • Víťaz 1. tretiny
 • Počet gólov v 1. tretine
 • Výsledok 1. tretiny a zápasu

V základných stávkových príležitostiach je možné nájsť hodnotný kurz. Neodporúčame tipovať na nezmyselné stávkové príležitosti ako parný alebo neparný počet gólov, 1. presilová hra, tretina s najvyšším počtom gólov a pod. Áno, existujú tipéri, ktorí s nami nebudú súhlasiť, ale my si myslíme, že v určitých stávkových príležitostiach jednoducho nenájdete hodnotu. Maximálne náhodu, resp. šťastie.

Kde tipovať (stávkové kancelárie)

Odporúčame tipovať iba v preverených stávkových kanceláriách, ktoré majú platnú slovenskú licenciu. Takže sa netreba obávať, že by nebola vyplatená výhra za výherné tikety. Hokej odporúčame tipovať:

 • V Tipsporte – registrovať sa a získať vstupný bonus je možné –> tu.
 • Vo Fortune – registrácia a vstupný bonus –> tu.
 • V SYNOT TIPe – nové hráčske konto + vstupný bonus –> tu.
 • V Doxxbete – zaregistrovať sa a získať bonus je možné –> tu.
Tipsport bonus 20 EUR.