LIVE stávky – ako tipovať v priebehu zápasu

V treťom článku, zo série článkov určených pre začiatočníkov, vysvetlíme kurzové stávkovanie v priebehu zápasu, resp. LIVE stávky.

Bezpochyby tipovanie počas zápasu patrí medzi štýl tipovania, ktorý si získal veľmi rýchlo popularitu medzi hráčmi.

Predzápasové stávky a LIVE stávky

Tipovať je možné iba pred uskutočneným zápasu alebo v jeho priebehu. Predzápasová kurzová ponuka je relatívne stabilná, avšak LIVE kurzová ponuka sa často mení.

Predzápasové stávky

Na prestížne turnaje a najvyššie ligy je možné si staviť aj niekoľko mesiacov pred zápasom. Druhý extrém je uzatvorenie stávky posledné sekundy pred plánovaným začiatkom športovej udalosti. Prijatie tiketu, bookmakerom stávkovej kancelárie, môže nejakú dobu trvať, takže odporúčame uzatvárať predzápasové stávky najneskôr 5 minút pred začiatkom športovej udalosti.

LIVE stávky

Druhou možnosťou uzatvorenia stávky na vybraný zápas je v priebehu jeho konania. Nie každá športová udalosť má dostupnú LIVE kurzovú ponuku, avšak k väčšine zápasov sú vypisované aj LIVE kurzy. LIVE kurzovú ponuku zvyčajne nájdete v oddelenej kategórii s názvom Stávky LIVE, LIVE a podobne.

Počas zápasu môžu nastať rôzne udalosti ako gól, penalta, červená karta, roh, trestný hod, samostatný nájazd atď. Kurzy sa menia v závislosti od konkrétnej stávkovej udalosti, ku ktorej je LIVE kurz vypisovaný. Napríklad, kurz na stávkovú udalosť, Viac ako 6.5 rohov (7 a viac rohových kopov), sa moc nezmení, ak padne gól, avšak kurz na stávkovú udalosť, Viac ako 2.5 gólov (padne 3 a viac gólov), sa výrazne zmení. Ďalší faktor, ktorý má veľký vplyv na vypisovaný LIVE kurz je čas. Ak budete tipovať na zmenu priebehu zápasu posledné minúty pred koncom zápasu, LIVE kurz bude vysoký alebo nebude stávkovou kanceláriou vypísaný. V nasledujúcich 3 príkladoch uvedieme reálne situácie, ktoré môžu nastať.

1. príklad reálnej situácie

Liga Majstrov (Futbal) FC Sevilla – Dortmund
Kurz na výhru tímu Dortmund bol pred zápasom 2.77. Stávkou, napr. 50 EUR by bolo možné vyhrať 138,50 EUR (50 vklad x 2,77 kurz = 138,50), ale v 10 minúte hracieho času, hráč tímu Dortmund strelil svoj prvý gól. Stav zápasu je 0 : 1. LIVE kurz na výhru tímu Dortmund sa na základe tejto udalosti znížil na 1.53. Keď by sme uzatvorili LIVE stávku z aktuálneho stavu
0 : 1, potom by bolo možné vyhrať 76,50 EUR (50 vklad x 1,53 kurz = 76,50).

2. príklad reálnej situácie

1. Španielsko (Futbal) Real Madrid – Celta Vigo
Predzápasový kurz na výhru tímu Real Madrid bol 1.48. Ak by bola uzatvorená stávka na výhru tímu Real Madrid, 100 EUR vklad, potom by bola možná výhra 148 EUR (100 vklad x 1,48 kurz = 148). Aktuálne je 60 minúta riadneho hracieho času a stav zápasu je 0 : 0. Na základe tejto skutočnosti sa LIVE kurz na výhru tímu Real Madrid zmenil na 2.1. Kurz na výhru tímu Real Madrid sa zvýšil, pretože je relatívne málo času na skórovanie gólu, a tak možnej výhry favorita Real Madrid. Keď by sme v 60 minúte hracieho času, zápasu Real Madrid – Celta Vigo, podali LIVE tiket na výhru tímu Real Madrid, potom by bola možná výhra až 210 EUR (100 vklad x 2,1 kurz = 210).

3. príklad reálnej situácie

NBA (Basketbal) Dallas Miami
O 30 minút začína zápas prestížnej NBA súťaže. V zápase sa stretnú tímy Dallas a Miami. V kurzovej ponuke je vypísaný kurz na stávkovú udalosť: Celkový počet bodov viac ako 224.5 (225 a viac bodov). Kurz na uvedenú stávkovú udalosť je 1.95. Pokiaľ by sme uzatvorili stávku na celkový počet bodov viac ako 224.5, s kurzom 1.95 a vkladom 80 EUR, potom by bola možná výhra 156 EUR ( 80 vklad x 1.95 kurz = 156). Napriek tomu, že kurz je atraktívny, rozhodli sme sa počkať a staviť si až počas zápasu. 2. štvrtina zápasu skončila a stav je 22 : 18; 20 : 24; – : – ; – : –.

V LIVE kurzovej ponuke je vypísaný kurz na stávkovú udalosť, celkový počet bodov. Avšak hranice sa zmenili. Aktuálne je možné uzatvoriť LIVE stávku na stávkovú udalosť: Celkový počet bodov viac ako 195.5 (196 a viac bodov). LIVE kurz na zmenenú stávkovú udalosť je 1.92. Hranice celkového počtu bodov sa zmenili na základe bodového výsledku prvých 2 štvrtín. Padlo menej bodov ako sa predpokladalo. Pravdepodobnosť, že zápas skončí s celkovým počtom bodov 225 a viac je veľmi nízka. Stávková kancelária na základe tejto skutočnosti zmenila hranice z 224.5 na 195.5. Kurz sa zmenil na 1.92, teda aktuálne je pravdepodobné, že bude celkový počet bodov aspoň 196.

LIVE stávky – ako uzatvoriť LIVE stávku

Uzatvoriť LIVE stávku je veľmi jednoduché a prakticky totožné s uzatvorením predzápasovej stávky. Jediný rozdiel je v tom, že LIVE stávky je možné uzatvoriť iba v oddelenej kategórii s názvom Stávky LIVE, LIVE a podobne.

LIVE stávky, resp. stávky v priebehu zápasu, sú veľmi obľúbené medzi hráčmi, a preto sa k tejto téme budeme často vracať a vytvárať nové zaujímavé články, ktoré budú určené pre zlepšenie schopnosti tipovania počas zápasu.